Üniversitemiz Erkek Futsal Takımı Üniversitelerarası Futsal 2.lig Şampiyonası Türkiye 2.si

Üniversitemiz Erkek Futsal Takımı Üniversitelerarası Futsal 2.lig Şampiyonası Türkiye 2.si

Üniversitemiz Erkek Futsal Takımımız Üniversitelerarası Futsal 2.lig Şampiyonasında Türkiye 2.si olmuştur.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi futsal takımı 7-11 Mart 2022 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu Salon Futbolu Ünilig 2. lig İzmir grubunda İzmir Katip Çelebi Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen üniversiteler arası salon futbolu turnuvasına katılmıştır. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi salon futbolu takımlarının yer aldığı turnuvada 7 üniversite mücadele etmiştir. Üniversitemiz grup maçlarında oynan 3 müsabakada 2 galibiyet ve 1 beraberlik alarak yarı finale çıkmaya hak kazanmış ve yarı final müsabakasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ni 2-1’lik skor ile yenerek final oynamaya hak kazanmıştır. Final müsabakasında Uşak Üniversitesi ile büyük bir heyecana sahne olan maçta, normal süre 2-2 beraberlikle tamamlanmış uzatma devrelerinde de gol olmayınca turnuvanın birincisi ve ikincisi penaltı vuruşları neticesinde belirlenmiştir. Turnuvada grup maçlarında ve eleme maçlarında normal süreler içerisinde mağlup olmayan tek takım olan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi final maçında penaltılar neticesinde turnuvayı ikincilik kupası alarak tamamlamıştır.

Üniversitemizi temsilen Öğr. Gör. Mehmet Besler takımın antrenörü olarak görev yaparken Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Rekreasyon, Spor Yöneticiliği bölümlerinin her birinden katılım gösteren toplamda 14 sporcu-öğrenci turnuvada görev almıştır.

Spor Bilimleri Fakültemizden elde edilen başarıya ilişkin olarak yapılan yazılı açıklamada "Öğr.Gör. Mehmet BESLER yönetiminde kazanılan bu büyük başarıdaki katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal'a, Spor Bilimleri Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Çetin Özdilek’e ve değerli öğretim üyelerimize, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı İbrahim Gürer’e ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız" denildi.

 

Son Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2022, Pazar